DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeRYaLı GüNLeR

DeRYaLı GüNLeR Sitesine Hoşgeldiniz. Daha Fazlası için Üye Olun ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapTığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü Kayitol

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü

3 posters
YazarMesaj
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2175
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 147
Puan Puan : 4535

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü Empty
MesajKonu: Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü   Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü EmptyPtsi Ara. 21, 2009 5:16 pm

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 046

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 040

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 044ek

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 041wo

ayakkabı süsüde böyle kulanılıyor

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 23860497

kollar için 20 trabzan önler için 16 şar tarbazan arka içind de 32 trabzan yaptım toplamda 104 trabzanla başladım. 16 trabzan 1 zincir aynı yere batıyoruz(16cı trabzanın yaptıgımız yer) ve 20 trabzan 1 zincir aynı yere batıyoruz 32 trabzan(arka ) ilk baştaki gibi devam ediyoruz..her arada yani kolllarda ön ve arkada 1 er zincir çektiğimiz yeerlerin üzerine 2 trabzan artırıyor 1 zincir çekiyor tekrar 2 trabzan yapıyoruz toplamda 4 tane artırmış oluyoruz..Eminim herkes biliyordur bu kısmın yapılışını..

10 sıra bu şekilde robayı yapıyoruz..ipin kalınlıgına ve tığa göre degişebilir çocuga ölçerek yapmak daha iyi olur..

Modele geçerken kolları ayırıyoruz. ön ve arkayı beraber işliyoruz.Modelde basit 3 tane 2 li trabzzan (ben 3lü trabzan yaptım) 1 zincir tekrar 3 trabzan 2 zincir altdan 3 tane ara bırakıyor 4 cü trabzana batıyoruz.1 tane trabzan yapıyoruz 1 zincir bir tane daha trabzan yapıyoruz.

Bu şekilde sonuna kadar gidiyoruz.Dönüşde tam tersini yapıyoruz boş olanlara 6 tane trabzan dolu olanada 2 trabzan yapıyoruz..Uygun boya gelene kadar bu şekilde yapıyoruz..Uçlarını ipi koparmadan dolu olanların üzerini 8 tane aralarına 1 er zincir çekerrek dolduruyoruz boş olan yerede zincir çekmeden batıyor ve diger dolu trabzan olanın üzerini 8 trabzanla dolduruyoruz..

Model aslında daha uzun olacaktı hırka degil dizlere kadar inen bir model düşünüyordum ipim yetmedi..

Yakayıda üstüne tam sıra trabzan yaptım 1 sıra daha sonra bedende uyguladıgım modeli yaptım..

Kollarda 12 sıra modelsiz trabzan yaptım ve 9 sıra model yaaptım ve uçlara uyguladıgım dolguyla bitirdim..

uçlarını farklı bir iple çevirdim.
piko1
Yardımcı Admin

Yardımcı Admin
piko1

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1185
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 77
Puan Puan : 1479

MesajKonu: Geri: Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü   Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü EmptyPtsi Ara. 21, 2009 5:37 pm

çok cici
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

MesajKonu: Geri: Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü   Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü EmptyPtsi Ara. 21, 2009 5:37 pm

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 129114 Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 696685
şerife06
Amatör Üye
Amatör Üye
şerife06

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/12/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 271
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 50
Puan Puan : 392

MesajKonu: Geri: Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü   Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü EmptyPtsi Ara. 21, 2009 10:12 pm

güzel bir modellllll
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

MesajKonu: Geri: Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü   Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü EmptyPtsi Ara. 21, 2009 10:14 pm

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü 737702

Tığ işi Hırka Takımı + ayakkabı süsü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» güler erkan anlatımlı hırka yapılışı, güler erkan yazlık hırka modelleri ve örnekleri
» Cici Kapı Süsü
» Ağu 15Tığ İşi Saksı ve Çiçek Süsü Örnekleri
» Bebek yelek ve hırka modelleri yapılışı ,yelek modelleri,hırka modelleri
» Çok şık dantel pike takımı,pike takımı modeli,pike örneği