DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeRYaLı GüNLeR

DeRYaLı GüNLeR Sitesine Hoşgeldiniz. Daha Fazlası için Üye Olun ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapAdım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği Kayitol

Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği

YazarMesaj
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2175
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 147
Puan Puan : 4535

Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği Empty
MesajKonu: Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği   Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği EmptyPtsi Ara. 14, 2009 2:30 pm

Kurdeleden Ayçiçeği Tekniğini adım adım yapım aşamalarını inceleyelim. Bu örnek yapımında kullanılan gereçler:

• 20 mm genişliğinde 100 cm lik kurdele
  • Dikiş iğnesi
  • Kurdele rengine uygun ip
Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 189__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-1
Ilk olarak 100 cm lik kurdeleyi 2 cm lik aralıklarla resimde görüldüğü gibi işaretleyiniz. İşin ehli olanlar göz kararıyla yapabilir Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 190__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-2
İğneniz ile ince aralıkla kurdeleyi teğerleyiniz.Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 191__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-3
Resimde gördüğünüz gibi kurdeleyi eşit aralıklarla teğerlemeye devam ediniz.Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 193__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-5
Teğerleme işi bittikten sonra, ipi çekerek yavaş yavaş büzdürünAdım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 195__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-7
Büzdürme aşamasında dikkat etmeniz gereken bir nokta da, büzdürüken teğerlediğiniz bölmeleri hepsi aynı yönde olacak şekilde düzeltmenizdir.Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 196__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-8
Büzdürme işi bittikten sonra çiçeğin iki ucu birleştirilip dikilir.Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği 197__320x240_adim-adim-kurdele-nakisi-aycicegi-teknigi-9
Kumaşa dikim aşamasında, çiçek orta yerindeki yerlerinden monte edilir. Tercihe göre ortasına kum boncuk da dikilebilir.

Adım Adım Kurdele Nakışı Teknikleri | Ayçiçeği Tekniği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ayçiçeği Tekniği Kurdele Nakışı Damat Bohçası Modeli
» Kurdele Nakışı Ayçiçeği Tekniği ile Yapılmış Bohça Örneği
» Ortanca Tekniği ile Yapılmış Kurdele Nakışı Bohça Örneği
» Çok Güzel Kurdele Nakışı Bohça Örneği
» KURDELE NAKIŞI NEDİR