DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeRYaLı GüNLeR

DeRYaLı GüNLeR Sitesine Hoşgeldiniz. Daha Fazlası için Üye Olun ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapgizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) Kayitol

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)

+2
gizem
Admin
6 posters
YazarMesaj
Admin
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
Admin

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/05/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 996
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 196
Puan Puan : 2558

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) Empty
MesajKonu: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:13 am

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) DSC03107
Admin
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
Admin

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:15 am

Bu da tarıfı belkı canınız cekmıs evde yapmak ıstersınız

Bu anasonlu gevrekleri çalıştığım yıllarda mesai aralarında çok acıktığımız zaman açlığımızı yatıştırsın diyerek çayın yanında ufak atıştırmalıklar olarak pastanelerden alırdım. Emekli olup da evde vakit geçirmeye başladığımda bu lezzeti de unutmuşum. Taa ki bir gün komşumu ziyarete gittiğimde onun bu gevrekleri yaptığını görünce hem de pastanelerden aldıklarıma nazaran çok daha lezzetli olduklarına tanık olunca hemen tarifini aldım. Yapımı hem çok kolay ve hazırlanma süresi çok kısa olan bu gevrekler canınız hafif birşeyler yemek istediğinde veya bir çeşit olarak misafirlere ikram etmek için de idealler. Ben ve ev halkı anasonlu gevreği seviyoruz.Ancak sizler sevmiyorsanız bunun yerine değişik (çörekotu, susam) bitki tohumları veya üzerine rendelenmiş eski kaşar, kırmızı biber, karabiber serperek de alteratifler yaratabilirsiniz.

Daha önceleri sadece pastane raflarında görmeye alışık olduğum selanik gevreği, anasonlu gevrek, acıbadem kurabiyeleri gibi mamulleri artık evde yapmak ve içinde ne olduğunu bilerek tüketmek benim içimi rahatlatıyor. Her ne kadar hijyen kurallarına uyularak yapılıyor da olsalar içine konan maddelerin sağlığımıza uygun olup olmadığı (örneğin margarin kullanmaları) konusundaki endişelerim hep sürüyordu. Evde yaptığım şeyleri yerken ve yedirirken içim çok rahat ediyor.

MALZEMELER:

1) 250 gram un
2) 1 tatlı kaşığı tuz
3) 1 çorba kaşığı anason (ben 1,5 kaşık koyuyorum.)
4) 1 bardağı su (normal bardağıyla)
5) 1 bardağı halis sızma zeytin yağı

YAPILIŞI:

Tüm malzeme çukur bir kaba konup yoğrulacak ve yağlanmış normal fırın tepsisine dökülüp elle bastıra bastıra yayılacak, Hamurun çok az olması sizi endişelendirmesin. Çünkü piştiğinde de çok ince bir şekilde olması gerekiyor. Üzerine hafif çırpılmış bir yumurta sürülüp rulet veya bıçak ile kesilip 175 derecede ısıtılmış fırına verilecek ve üzeri kızarana dek pişirilecek. Kaşar peyniri ile yapmak isterseniz fırına vermeden önce üzerine kaşar peyniri rendesini veya baharatlarınızı serpebilirsiniz. Yapmak isteyen herkese afiyet olsun.gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) DSC03088

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) DSC03091
gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) DSC03095
gizem
Amatör Üye
Amatör Üye
gizem

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 90
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 0
Puan Puan : 95

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:23 am

himmmmm harika tesekkürler ellerine saglik, cok harika görünüyor ama fazla almayayim sekerim cikmasin
Admin
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
Admin

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:27 am

ambulans kapıda ya merak etme ıstedıgın kadar al ye

Bak aşağıya

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) Ambulans_1-w_740
gizem
Amatör Üye
Amatör Üye
gizem

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 90
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 0
Puan Puan : 95

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:31 am

ama ben ambulanslara alisigim nallari dikiyorum benim adamcagizim hemen ambulans cagiriyor yallah hastahane
ahsen58
Deneme Mod
Deneme Mod
ahsen58

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 28/01/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 354
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 22
Puan Puan : 497

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 9:26 am

çok güzel ben alıyorum hiç dayanamam
Admin
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
Admin

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:57 pm

Afiyet olsun yeni "anne" Bal şeker Kaymak olsun
ahsen58
Deneme Mod
Deneme Mod
ahsen58

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 28/01/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 354
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 22
Puan Puan : 497

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyC.tesi Ekim 23, 2010 12:59 pm

birazda kilo olsun demi nasıl vereceksem
hayriye03
Yeni Üye
Yeni Üye
hayriye03

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/11/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 36
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 4
Puan Puan : 52

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyPtsi Kas. 08, 2010 4:43 pm

zaten atıştırmaktan 78 kilo oldum rejime başladım ama dayanamıyom çok güzel görünüyor eline sağlık napcam bu kiloları
ADMİNE
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
ADMİNE

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 13/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1767
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 580
Puan Puan : 3484

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyPtsi Kas. 08, 2010 10:20 pm

Ben yemeye müsaitim hmm harika görünüyor...
piko1
Yardımcı Admin

Yardımcı Admin
piko1

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1185
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 77
Puan Puan : 1479

MesajKonu: Geri: gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)   gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :) EmptyPtsi Kas. 08, 2010 11:04 pm

bende az bir şey alayım margarin yok çünkü bende margarinli yiyeceklerden yemeynlerin sınıfındayım

gizem Atıştırmalıklardan biraz almak istermisin :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ortaya biraz karışık
» Sıteden Mail Almak istemıyorsanız Okuyun
» Deryalı Günler Sitemiz Forumunda Görev Almak İstermisiniz ?