DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeRYaLı GüNLeR

DeRYaLı GüNLeR Sitesine Hoşgeldiniz. Daha Fazlası için Üye Olun ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapRenkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi Kayitol

Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi

2 posters
YazarMesaj
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2175
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 147
Puan Puan : 4535

Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi Empty
MesajKonu: Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi   Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi EmptyPaz Ekim 17, 2010 8:01 am

Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi Get_large_image.php?orta_id=134
[b]Evde kalan yünlerden bebeğinize düz örgü ile bedeni başka, kolları başka bir renk kazak örebilirisiniz.

Yapılışı: (3/4 yaş için )
Gerekli Malzeme: 100 gram mavi,
75gram kırmızı, 25 gram sarı, 25 gram yeşil merserize.
İşlemeler için: Az miktarda beyaz,siyah, sarı, pembe, koyupembe, kırmızı, açık sarı, acı sarı, koyukahverengii, yeşil, açzık yeşil, lila, morve lacivert merserize.
3 ve 3,5 numaralı şiş.
Kullanılan örgüler:
1) Başlangıç örgüsü, 2) 1/1 Lastik, 3) Düz örgü, 4) çapraz işi işleme ( ilmek üzerine 1 sıra ve 1 ilmek üzerine şema izlenerek çapraz işi işlenir)
Örnek: 27 ilmek ve 36 sıra 10 santimlik bir kareye eşittir.
Yapılışı Arka: 3 nolu şiş ve kırmızı ile 84 ilmek başlayın, 4 sıra başlangıçörün. 1/1 lastik örgüsüne geçerken şuşekilde renkleri sıralayın. 4 sırada bir renk değiştirin. Kırmızı, sarı, yeşil, mavi ile düz örgü. 1. sırada eşit aralıklarla 6 ilmek artırın. Toplam 40 santim olunca,sağ taraftan 6 ilmek eksiltin.Kalan ilmekleri omuz için 1,5 santim 1/1 lastikve 4 sıra başlangıç örgüsü örüp kapatın.
Ön: Arkası gibi başlayın, 36 santimde yaka için ortadaki 20 ilmeği kapatın. ikitarafı ayrı ayrı örerken, yakanın iç tarafından 2. sırada bir, 1 kez 4, 2 kez, 3ilmek eksiitin.toplam 40 santim olunca sağ omuz ilmeklerini kapatın ve sol omzu 1,5 santim lastik, 4 sıra başlangıç örgüsü örün ve bordürün 1.santiminde eşit aralıklarla 2 küçük ilik açıp, ilmekleri kapatın.
Kollar: 3 nolu şiş ve ve kırmızı ile 38 ilmek başlayın. Bordür kısmını arkası gibi örün. Kırmızı ile düz örgüye geçin eşit aralıklarla birinci sırada 2 ilmek artırın.Yanlardan 4 sırada bir 18 kez 1 er ilmek artırın. 24 santim olunca ilmekleri kapatın.
İşleme: Ön ortaya beğendiğiniz deseni çapraz işi işleyin.
Tamamlama: Sağ omzu dikin. Kırmızı ile yaka çevresinden ilmekleri alın, 2 sırada bir renkleri değiştirerek 1/1 lastikörün: San, kırmızı, yeşil. Diğerlerinin hizasında 1 ilik açın. 4 sıra başlangıç örgünü örüp kapatın. Kolları takın, yanları ve kol altlarını dikerek tamamlayın.
Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi Bebek-kirmizi-yelek-motif
ADMİNE
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
ADMİNE

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 13/10/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1767
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 580
Puan Puan : 3484

MesajKonu: Geri: Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi   Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi EmptyPtsi Ekim 18, 2010 12:01 am

Çok güzel bir model böyle desenli çocuk kazaklarını çok beğeniyorum teşekkürler...
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2175
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 147
Puan Puan : 4535

MesajKonu: Geri: Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi   Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi EmptyPtsi Ekim 18, 2010 7:04 am

Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi 554106 Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi 293785 Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi 696685

Renkli Örgü Bebek Kazağı-Motifi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Örgü bebek önlüğü
» Erkek Bebek Örgüleri, örgü, el işi, modelleri, örnek, model, güzel, bebek takımları
» - İki renkli kapşonlu bebek hırkası
» Çocuklarınıza renkli kolay bir örgü kazak modeli ve yapılışı
» Örgü Bebek Tulumu