DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Forumumuzdan Faydalanmak icin Üye Olun.. (:

Üye olduktan sonra katilimci olun ki sizleri yakindan taniyalim, bunun icin kendinizi tanitmak ve paylasimci olmak yeterli olucaktir..

DeRYaLı GüNLeR Yönetimi.. (;

Hoşçakal
DeRYaLı GüNLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeRYaLı GüNLeR

DeRYaLı GüNLeR Sitesine Hoşgeldiniz. Daha Fazlası için Üye Olun ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapAtkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Kayitol

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı.

YazarMesaj
yağmur
Süper üye
Süper üye
yağmur

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/11/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2175
Teşekkür Edildi Teşekkür Edildi : 147
Puan Puan : 4535

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Empty
MesajKonu: Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı.   Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. EmptyPerş. Şub. 11, 2010 10:33 pm

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Sn850619
Deneme yanılma (sökme) yöntemiyle uygun sayıları buldum.Buna uygun tamamen uydurmasyon birde atkı yaptım.

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Sn850620

Öncelikle şapka için 6 no şiş ile 75 ilmek başladım.3 sıra haroşadan sonra 7 ilmekte bir artırdım.İkinci 3 sıralık haroşadan sonra tekrar 7 ilmekte bir artırdım.Bundan sonra bir daha artırmayarak düz örgülerin arasına 3 er sıra haroşaları ekleyerek devam ettim.Artık bir şapka boyutuna ulaştığında son üç sırada keserek toparladım.Sonrasında 3/1 kısmına tam ortasına gelecek şekilde ilmek çıkararak düz örgü yaptım.Düz örgüyü ikiye katlanacak uzunlukta dikdörtgen şeklinde ördüm.İçine karton ölçüp kestim ve köşelerine yuvarlak şekil vererek diktim.Hepsi bu Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Asmile

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Sn850614
Atkı için 33 ilmek haroşa başladım ve 32 sıra ördüm.32 sıranın sonunda ilmekleri çift alarak 17 ilmeğe düşürdüm.5 parmak genişliğinde düz ördükten sonra tekrar artırarak 33 ilmeğe çıkardım.Tekrar 42 sıra haroşa ve yine aynı şekilde 17 ilmeğe düşürme 5 karıştan sonra artırarak tekrar 33 ilmek ve 32 sıra haroşa ördüm.Yalnız 17 ilmek düz örgülerin bir tanesinin tam ortasına gelecek şekilde düğmeler için 2 ilmek açmayı unutmayalım.Uçlarına da saçak yaptınızmı atkınız bitmiş demektir.Güle güle kullanın.Karışık gibi olsada çok basit.Zaten resimdende anlayacaksınızdır.Bu yüzden bol resim kullandım.

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı. Sn850621

NET'DEN ALINTIDIR.

Atkı Bere Takımı Yapılışı. Resimli Açıklamalı.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Açıklamalı Atkı
» Atkı Takımı
» Çocuk atkı takımı
» Turkuvaz Bere Atkı-Anlatımlı
» Güzel Örgü Bere ve Atkı Takımları